Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Korálovka

                     

Naše "praktická" Popelnice

Jelikož mne hadi jakožto každé jiné zvíře vždy fascinovali, bylo jen otázkou času kdyže se to nějaký had objeví i v naší domácnosti. Ve které mimochochodem počet zvířecích členů jednoznačně mnohonásobně převyšuje lidské členy :-) 

Blížil se čas mých narozenin a na otázku co bych si k ním letos přála jsem nějak automaticky bezmyšlenkovitě odpověděla: "hada". No a protože jsme jeden praštěný víc než druhý a od myšlenky v ohledu ke zvířatům není daleko k činům, obdržela jsem v roce 2011 místo dárkového balení "teplý" plátěný pytlík smiley

Obsahoval korálovku sedlatou k mému překvapení již cca metr dlouhou, což mne trošku zaskočilo, myslela jsem totiž původně že budu piplat myšátkama " hadíčka" o rozměrech tkaničky do bot smiley

Odchovávala jsem v té době atraktivní myši saténové a dodávala je pánovi, který je dodával na Rakouských zverimexů. Náklady na bedny a krmivo se asi tak rovnali výdělku, ale proč by si člověk nepřidělal práci pro radost :-) No a v tom množství se občas vyskytla nějaká ta nepovedená myška- chybně vyvinutá atd. A co s takovými do chovu nevhodnými jedinci když již časem přibívá?

Fyzicky likvidovat jsme je neuměli, takže pořízení hada jakožto přirozeného predátora k zakončení potravního řetězce se mi  jevilo jako skvělý nápad.

Takže nevím co s takovýma myšima dělají ostatní chovatelé, ale u nás takové myši prostě končí v Popelnici :-)

 

Naše Popelnice (dostala jsem ji jako dárek k narozeninám 2011 yessmiley)

   

Korálovka sedlatá

 

       

Krmení Popelnice. Je neskutečné jak velkou myš je schopná ulovit a zbaštit indecision


                        A kouká jen ocásek ....

 

 

XI/2012 - 150 cm - rosteme :-)

XI/ 2012 -Hledáme ženicha či nevěstu :-)

 

 

Nevěstu korálovky jsme úspěšně sehnali, samička ( NZ2009) je drobnější  než Popelnice a u nás dostala jméno Martička :-) Po několikatiměsíční karanteně jsou korálovky  10.5. 2013 umístěny do společného terária.

Seznamovačka :-)

 

TOPlist